Kristel Kiens

Kristel Kiens Od kilku lat pracuję jako trener mentalny i konsultant z zakresu psychologii sportu. Ciągle cieszę się tym, że daje mi to możliwość współpracy z oddanymi sportowcami i drużynami reprezentującymi różne dyscypliny i poziomy (zarówno sportowcy olimpijscy, młodzi aspirujący zawodnicy, jak i najlepsze drużyny rywalizujące na szczeblu krajowymi i międzynarodowym). Pracowałam także nad integracją psychologii sportu na poziomie systemowym i jej wdrożeniu przy środowisku rozwoju talentów w Estonii. Podobają mi się wyzwania i to, że uczę się każdego dnia, by stać się lepszym specjalistą w mojej dziedzinie i przyczyniam do rozwoju innych zarówno jako sportowców, jak i ludzi. Aby zachować balans między rozwojem osobistym, a pracą, sama uprawiam sport. Zarówno siatków plażową (gdzie odnosiłam sukcesy na poziomie międzynarodowym), nowe sporty, które próbuję uprawiać, jak i kolejne maratony, w których poprawiam swoje własne rekordy.

Opis wykładu: Aktywne podejście do optymalnego rozwoju: Long-term sport journey – uczyń ją przyjemną, perspektywiczną i znaczącą.

Zaangażowanie w sport daje możliwość rozwoju zarówno jako sportowiec, jak i człowiek. Niestety to nie jest tak, że sam sport rozwija ludzi, ale to jak każdy postrzega doświadczenia związane ze sportem, jak zachowuje się w momentach podejmowania decyzji. Uczestnictwo sportowe przeważnie wiąże się z interakcją z innymi. Czyli trenerzy, koledzy z drużyny, a także rodzice odgrywają bardzo istotną rolę w tym co doświadczamy podczas naszej sportowej drogi. Od kiedy ludzie wolą być w coś zaangażowani, kiedy aktywność wspiera podstawowe potrzeby satysfakcji (dla autonomii, kompetencji i powiązanych), bycia wciąż nastawionym na rozwój, kreowanie i utrzymywanie wspierających relacji, a także znalezienie znaczenia i uczucia odpowiedzialności za swoje czyny może przyczynić się do długotrwałej kariery sportowej i optymalnego rozwoju.

Podczas seminarium zbadamy czynniki które wpływają na naszą percepcję, a także nasze działania. Uzyskamy wskazówki i pewien wgląd w osobiste znaczenie. Nauczymy się sprawiać by wybory każdego dnia opierały się na długotrwałych zyskach biorąc pod uwagę nasze walory. A także przygotujemy plan działania zgodny z naszymi osobistymi celami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni prelegentSnezana Stoljarova